Bezpečnost

Proč mám pocit, že v Horních Počernicích působí málo strážníků a počet projíždějících náklaďáků po Náchodské se nezmenšuje?

Horní Počernice patří podle statistik ke klidnějším městským částem v Praze. To ale neznamená, že není co zlepšovat. Městská část by měla účinněji bojovat s krádežemi vozidel a rozšiřovat počet lamp veřejného osvětlení a kamer městského kamerového systému. ČSSD chce s podporou aktivních občanů a občanských sdružení zvýšit počet městských a státních policistů v ulicích.

21) Posílíme kontroly tranzitní dopravy projíždějící městskou částí. Zaměříme se na opatření, které tranzitní dopravě znemožní průjezd městskou částí. Uvědomíme spediční firmy z VGP Parku, jak se do Horních Počernic dostat bez porušení dopravních předpisů.

22) Budeme pokračovat v rozvoji městského kamerového systému na území městské části k ochraně majetku a zvýšení bezpečnosti občanů.

23) Zavedeme na školách pravidelnou anketu na téma šikany a drog s cílem odhalit možná úskalí a odstranit je.

24) Posílíme a zefektivníme protidrogovou prevenci mezi mládeží. Budeme jednat s městskou policií o zvýšení počtu přednášek na toto téma na hornopočernických školách.

25) Posílíme dohled policejních složek v lokalitách, kde se často ztrácejí auta. 

26) Na základě návrhů občanů rozšíříme počet lamp veřejného osvětlení.

27) Zajistíme dostatek reflexních vest a pásek pro žáky hornopočernických škol a školek.

28) Zasadíme se o zvýšení počtu městských a státních policistů v ulicích.

29) Zřídíme na úřadě pozici referenta obecního pořádku, který bude zprostředkovávat efektivnější komunikaci mezi občany, městskou částí a složkami integrovaného záchranného systému.